En Fr Ar Fa

منوی اصلی


آرشیو اخبار
21 مهر 1397
بازدید نمایندگان دانشگاهی بنگلادش و بوسنی از رایسست و آی اس سی: تاسیس شاخه رایسست در بنگلادش و بوسنی
در راستای گسترش تعاملات علمی رایسست و آی اس سی در سطح بین الملل و تقویت نقش و جایگاه بین المللی این دو سازمان، در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ نمایندگانی از دانشگاه‌های بنگلادش و بوسنی از این دو مجموعه بازدید به عمل آوردند.
ادامه مطلب...

20 مهر 1397
نقش و جایگاه زبان فارسی
دکتر محمدجواد دهقانی به عنوان سخنران مدعو در مراسم اختتامیه سیزدهمین گردهمایی بين‌المللي انجمن ترویج زبان و ادب فارسی شرکت نموده و در خصوص نقش و جایگاه زبان فارسی به عنوان زبان علمی در سطح ملی و بین المللی ایراد سخنرانی کردند.
ادامه مطلب...

19 مهر 1397
همکاری مرکز منطقه ای، ISC و انجمن ترویج زبان و ادب در گسترش زبان فارسی
مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از پتانسیل های خود برای بین المللی سازی مقالات فارسی استفاده خواهند کرد.
ادامه مطلب...

18 مهر 1397
کمیت تولید علم به زبان فارسی در دو دهه گذشته بیش از 40 برابر شده است
دکتر محمدجواد دهقانی در حاشیه مراسم افتتاحیه سیزدهمین گردهمایی بين‌المللي انجمن ترویج زبان و ادب فارسی که هم زمان با بیست و دومین مراسم یادروز حافظ و به میزبانی دانشگاه شیراز از 18 تا 20 مهرماه 1397برگزار می شود از ارتقاء 15 مرتبه ای زبان فارسی از رتبه سی ام به رتبه پانزدهم در جهان خبر داد.
ادامه مطلب...

18 مهر 1397
کارگاه روش شناسی رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
بنا به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، کارگاه روش شناسی رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در تاریخ 18/7/97 در پژوهشگاه هوافضا برگزار شد. در این جلسه سرکار خانم دکتر منصوره صراطی از ISC و آقایان دکتر امی ریاست پژوهشگاه، دکتر طیبی معاون پژوهشی، دکتر علیپرست مدیر پژوهش و فناوری، دکتر علی اکبری مدیر کتابخانه و تعداد کثیری از اعضای هیأت علمی و کارشناسان حضور داشتند.
ادامه مطلب...

9 مهر 1397
دومین جلسه کمیته اجرایی اجلاس دبیران کل کشورهای عضو آیسسکو ۲۰۱۸ در ISC
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری وپایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دومین جلسه کميته اجرایی اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو در کشورهای اسلامی عضو آیسسکو، روز دوشنبه مورخ 8 مهر ۱۳۹۷ با هدف بررسی مقدمات، مسائل و موضوعات مربوطه در محل پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در شیراز برگزار شد.
ادامه مطلب...

5 مهر 1397
رشد 60 درصدی حضور دانشگاه هاي كشور در رتبه بندي تايمز سال 2019
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بیان این‌ که نتایج رتبه‌ بندی بین‌المللی تایمز 2019 اعلام شد، از رشد 60 درصدی حضور دانشگاه‌های ایرانی در این رتبه‌بندی خبر داد و افزود: در رتبه‌بندی 2019 تایمز شاهد حضور 29 دانشگاه ایرانی در جمع 1258 دانشگاه برتر جهان هستیم.
ادامه مطلب...

14 شهريور 1397
امضاء تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری بین رایسست/ ISC و دانشگاه خلیج فارس
بنا بر گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری بین رایسست و ISC از یک طرف و دانشگاه خلیج فارس در تاریخ ۱۴/۰۶/۹۷ در شیراز به امضاء رسید. در این نشست روسای دو سازمان (دکتر دهقانی رییس رایسست و سرپرست ISC و دکتر مصلح رییس دانشگاه خلیج فارس) و همچنین معاونان و مدیران دو مجموعه (دکتر صالحی و دکتر حقیقت به ترتیب معاونان پژوهش و فناوری رایسست و ISC، دکتر فلاحتی فومنی رئیس اداره همکاریهای علمی بین المللی رایسست و ISC، دکتر شیرزادی معاون پژوهش و فناوری و همچنین دکتر فاتحی و دکتر باقری به ترتیب مدیر پژوهش و فناوری و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج فارس) حضور داشتند.
ادامه مطلب...

11 شهريور 1397
دکتر دهقانی به سمت ” عضو کمیته ملی آموزش عالی وابسته به کمیسیون ملی یونسکو” منصوب شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس کمیسیون ملی یونسکو در ایران، طی حکم مورخ ۰۶/۰۵/۱۳۹۷ ، دکتر دهقانی رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری را به سمت ” عضو کمیته ملی آموزش عالی وابسته به کمیسیون ملی یونسکو” منصوب کرد.
ادامه مطلب...

24 مرداد 1397
۱۳ دانشگاه ایرانی در جمع هزار دانشگاه برتر دنیا
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست ISC گفت: رتبه¬ بندی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه¬بندی های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگهای ژیائوتنگ منتشر می¬شود. رتبه بندی منتشر شده در سال 2018 شانگهای 1000 دانشگاه برتر جهان را پوشش می دهد. در رتبه بندی سال 2018 دانشگاه هاروارد ، دانشگاه استنفورد و دانشگاه کمبریج به ترتیب رتبه اول تا رتبه سوم را به خود اختصاص داده اند.
ادامه مطلب...

17 مرداد 1397
دکتر دهقانی به سمت " عضو شورای سياست گذاری اجلاس دبيران کل کميسيون ملی کشورهای عضو آيسسکو" منصوب شد.
وزير آموزش و پرورش و رئیس شورای عالی کمیسيون ملی آیسسکو در ايران، دکتر محمد ابطحی، طی حکمی جناب آقای دکتر دهقانی سرپرست پايگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) را به سمت " عضو شورای سياست گذاری اجلاس دبيران کل کميسيون ملی کشورهای عضو آيسسکو" که در تاريخ 11-12 شهريور 1397 توسط پايگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار می شود منصوب کرد.
ادامه مطلب...

15 مرداد 1397
رتبه بندی وبومتریکس دانشگاه های جهان منتشر شد
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بیان این‌که رتبه‌بندی وبومتریکس دانشگاه‌های جهان منتشر شد، گفت: دانشگاه تهران با 67 پله صعود در بین 400 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت و دانشگاه علوم پزشکی تهران در این رتبه‌بندی دارای جایگاه نخست بین تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی است.
ادامه مطلب...

14 مرداد 1397
بازدید هیأت علمی عراقی از رایسست و پایگاه
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی هیأتی از کشور عراق و آستان امام حسین (ع) متشکل از دکتر یوسف خلف یوسف مسئول بخش علمی مرکز تخصصی السبط و مهندس احمد موسی عمران مدیر همان مرکز از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری(رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در تاریخ 14/05/۹۷ بازدید به عمل آوردند.
ادامه مطلب...

11 مرداد 1397
تفاهم‌نامه با سازمان همکاری اقتصادی کشورهای D8 و بازدید از دانشگاه‌های استانبول
با هدف معرفی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در میان کشورهای اسلامی و در راستای ارتقای دیپلماسی علمی ایران در مجامع بین‌المللی، بنا به برنامه‌ریزی انجام شده و پیرو دعوت دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی کشورهای عضوD-8 ، دکتر کو جعفر کوشاری برای برنامه‌ریزی همکاری‌های علمی با آن سازمان و نیز امضای تفاهم‌نامه همکاری با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) سفر به ترکیه در تاریخ‌های 8 تا 11 مرداد 1397 صورت گرفت.
ادامه مطلب...

10 مرداد 1397
امضا تفاهم نامه همکاری بین سازمان همکاری اقتصادی D-8 با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در استانبول-ترکیه
در راستای گسترش تعاملات بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC در کشورهای اسلامی (OIC) سرپرست این پایگاه آقای دکتر محمد جواد دهقانی برای بازدید از چند دانشگاه معتبر در ترکیه و نیز امضا تفاهم نامه همکاری ISC با سازمان همکاری اقتصادی D-8 در ترکیه شهر استانبول حضور یافته در مقر اصلی سازمان D-8 با دبیر کل این سازمان و مسئولان مربوطه دیدار کردند.
ادامه مطلب...

9 مرداد 1397
دیدار هیات ISC با سرپرست موقت کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، با هدف گسترش تعاملات علمی و پژوهشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) با کشورهای منطقه و پیرو هماهنگی های به عمل آمده، دکتر محمد جواد دهقانی ریاست دو مجموعه به اتفاق هیات همراه در تاریخ ۸/۵/۹۷ با آقای احمد صفری سرپرست موقت کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول دیدار کردند.
ادامه مطلب...

9 مرداد 1397
ديدار هيات ISC با سرپرست موقت کنسولگری جمهوری اسلامی ايران در استانبول
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، با هدف گسترش تعاملات علمی و پژوهشی پايگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) با کشورهای منطقه و پيرو هماهنگی های به عمل آمده، دکتر محمد جواد دهقانی ریاست دو مجموعه به اتفاق هيات همراه در تاريخ 8/5/97 با آقای احمد صفری سرپرست موقت کنسولگری جمهوری اسلامی ايران در استانبول ديدار کردند.
ادامه مطلب...

6 مرداد 1397
ایران دارای بالاترین نرخ رشد کمیت تولید علم در میان ۲۵ کشور برتر
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، با اشاره به آخرین داده‌های منتشر شده در پایگاه استنادی WoS گفت: کمیت تولید علم کشور در سال 2017 نسبت به سال 2016 به میزان 8.9 درصد رشد داشته؛ از این رو ایران بالاترین نرخ رشد کمیت تولید علم در میان 25 کشور برتر دنیا را دارد.
ادامه مطلب...

4 مرداد 1397
نشست هماهنگی اعضای کمیته راهبری اجلاس آیسسکو ۲۰۱۸ در ISC
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری وپایگاه استنادی علوم جهان اسلام ، نشست هماهنگی اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو در کشورهای اسلامی عضو آیسسکو، روز پنجشنبه مورخ ۴ مرداد ۱۳۹۷ با هدف بررسی مقدمات، مسائل و موضوعات مربوط به برگزاری این نشست و انجام آخرین هماهنگی ها برای برگزاری مطلوب این برنامه در محل پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در شیراز برگزار شد.
ادامه مطلب...

31 تير 1397
افزایش تعداد دانشگاه‌های ایرانی در فهرست برترین‌های دنیا در رتبه بندی موضوعی سال 2018 شانگهای
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست ISC گفت: رتبه ¬بندی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه ¬بندی های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگهای ژیائوتنگ چین منتشر می¬شود. این رتبه‌بندی در قالب یک پروژه بزرگ در کشـور چیـن برای اولین بار در ژوئـن سال ۲۰۰۳ میلادی توسط دانشگاه شانگهای منتشر شد و به صورت سالانه روزآمد می¬شود.
ادامه مطلب...

27 تير 1397
برای نخستین بار ایران جزء 15 کشور برتر دنیا از نظر تولید علم
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: دانشمندان، پژوهشگران و استادان دانشگاه‏ ها و مؤسسات آموزش عالی کشور همانند گذشته توجه، دقت نظر و علاقمندی مقام معظم رهبری را به مسأله مولد بودن و تولید کننده علم بودن دانشگاه‏ها را مورد توجه قرار می‏دهند و همواره بیانات ایشان را سرلوحه تمامی امور آموزشی و پژوهشی خود می‏کنند.
ادامه مطلب...

17 تير 1397
استاندار فارس و هیات همراه از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پايگاه استنادی علوم جهان اسلام بازديد کردند
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای و پايگاه استنادی در تاریخ 17/4/۹۷ آقای مهندس تبادار استاندار فارس و هیات همراه از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری(رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) بازدید به عمل آوردند.
ادامه مطلب...

28 خرداد 1397
نتایج رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور منتشر شد
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، گروه رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور برای هفتمین سال متوالی دانشگاه¬ها و موسسات پژوهشی را به صورت رسمی بر اساس شاخص ها و معیار های مصوب ششمین نشست فوق العاده وزاری آموزش عالی کشورهای اسلامی رتبه¬ بندی نمود.
ادامه مطلب...

17 خرداد 1397
حضور 6 دانشگاه از ایران در جدیدترین نتایج رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: نتایج رتبه بندی سال 2019 کیو اس که به تازگی منتشر شده نشان از حضور 6 دانشگاه ایرانی در جمع برترین ها می دهد.
ادامه مطلب...

17 خرداد 1397
جوانترین دانشگاه های معتبر دنیا معرفی شدند/ حضور ۳ دانشگاه ایرانی
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: پایگاه رتبه بندی تایمز فهرست سال 2018 دانشگاه های جوان دنیا با قدمتی کمتر از 50 سال را منتشر کرد. این هفتمین فهرست دانشگاه های برتر جوان است که در دنیا از سال 2012 تا کنون به صورت سالانه توسط پایگاه رتبه بندی تایمز انجام شده است.
ادامه مطلب...

5 خرداد 1397
توسعه همکاریهای مرکز منطقه ای و پايگاه استنادی با دانشگاه خليج فارس
رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه خليج فارس، دکتر باقری، در تاريخ 5/3/97 از رایسست و ISC بازديد کردند. هدف از اين بازديد آشنایی با منابع اطلاعاتی و خدمات مرکز منطقه ای و پايگاه استنادی بوده است.
ادامه مطلب...

1 خرداد 1397
کسب مقام نخست کیفیت و اثربخشی تولیدات علمی ایران در میان کشورهای اسلامی
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: براساس آخرین اطلاعات مستخرج از پایگاه (ESI-ISI)، جمهوری اسلامی ایران با کسب بیش از 21 درصد کل استنادهای کسب شده توسط کشورهای اسلامی رتبه نخست را کسب کرده است.
ادامه مطلب...

27 ارديبهشت 1397
حضور ۲۳ دانشگاه از ایران در فهرست "لایدن"
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) دکتر محمدجواد دهقانی، سرپرست ISC گفت: نظام رتبه بندی لایدن نتایج رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا در سال 2018 میلادی خود را منتشر کرد. در رتبه بندی سال جاری این نظام، تعداد 23 دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع 938 دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند و این در حالی است که در سال 2017 این تعداد برابر با 18 دانشگاه بوده است.
ادامه مطلب...

26 ارديبهشت 1397
پیام تبریک مرکز منطقه ای به مناسبت انتصاب آیت الله دژکام به سمت «نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز»
انتصاب ایشان را به نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه شیراز از جانب رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّ ظله العالی) را صمیمانه تبریک عرض می نماییم.
شخصیت ممتاز و سابقه درخشان ایشان در عرصه‌های مختلف فعالیت‌های اجتماعی و دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب و صیانت از دست‌آوردهای جمهوری اسلامی، امری روشن و مبرهن است.
از خداوند متعال عزّت و توفیقات روزافزون همراه با سلامتی آن جناب را مسئلت داریم.
ادامه مطلب...

25 ارديبهشت 1397
برگزاری نشست هماهنگی اجلاس عمومی فرهنگستان علوم جهان در ايران
به گزارش اداره همکاری های علمی بين المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، جلسه هماهنگی نشست TWAS-2018 با حضور برخی از اعضای ایرانی عضو تواس و نيز چند تن از اعضای جوان تواس در تاريخ 25/2/97 در محل مرکز مطالعات همکاریهای علمی بين المللی وزارت علوم برگزار شد.
ادامه مطلب...

25 ارديبهشت 1397
استمرار حرکت های بين المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری
روز سه شنبه مورخ 25/2/97 دکتر فلاحتی، رئیس اداره همکاری های علمی بين المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) با معاون امور بین الملل بنیاد سعدی، اقای دکتر پاليزدار، در تهران در محل اين بنياد ديدار کردند.
ادامه مطلب...

24 ارديبهشت 1397
مهندسی برق و الکترونیک؛ برترین حوزه موضوعی کشور با بالاترین متوسط رشد سالانه در دنیا
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ضمن معرفی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی برتر کشور با بیشترین تولیدات علمی درحوزه مهندسی برق و الکترونیک گفت: مهندسی برق و الکترونیک با رشد سالانه تولید علم برابر با 22.18 و با سهم 9 درصدی، برترین حوزه موضوعی کشور در 20 سال اخیر بوده است.
ادامه مطلب...

24 ارديبهشت 1397
بازديد اساتيد و اعضای هيات تحريريه رشته زبان و ادبيات روسی در 9 کشور دنيا از مرکز منطقه ای و پايگاه استنادی
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی مرکز منطقه ای و ISC، روز دوشنبه مورخ 24 اردیبهشت 1397، هياتی متشکل از 30 نفر از اساتيد رشته زبان و ادبيات روسی و اعضای هيات تحريريه و سردبيران مجلات معتبر دارای نمايه بين المللی با همکاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی از منطقه آسيای میانه و شرق اروپا شامل کشورهای روسيه، لهستان، کرواسی، بلغارستان، بلاروس، اوکراين، قزاقستان، گرجستان و تاجيکستان با هدف آشنایی با پتانسیل ها و امکانات و خدمات مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از اين دو سازمان بازديد کردند.
ادامه مطلب...

11 ارديبهشت 1397
برگزاری مراسم بزرگداشت روز معلم در مرکز منطقه ای و پايگاه استنادی علوم جهان اسلام
روز سه شنبه مورخ 11/2/ 97 مراسم بزرگداشت روز معلم در سالن طبقه 8 مرکز منطقه ای برگزار گردید. در این مراسم که در آن ریاست سازمان، معاونان پژوهش و فناوری، مدیر امور پژوهش و اعضای هیات علمی رایسست و ISC حضور داشتند پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، دکتر دهقانی در مورد مقام استاد مطهری و روز معلم بياناتی را ارائه دادند.
ادامه مطلب...

2 ارديبهشت 1397
ایران صدرنشین تولید علم جهان اسلام/ سهم ۲۲ درصدی از تولیدات علمی
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: آخرین اطلاعات مستخرج از پایگاه استنادی وب آو ساینس ((web of science نشان می‏دهد که در سال 2017 میلادی تعداد کل مدارک ثبت شده توسط 57 کشور اسلامی به 237543 مورد رسیده است. از آنجا که تعداد مدارک ثبت شده جمهوری اسلامی ایران برابر با 51071 می‏باشد بنابراین 22 درصد از کل تولیدات علمی کشورهای اسلامی توسط پژوهشگران ایران اسلامی تولید می‏شود.
ادامه مطلب...

2 ارديبهشت 1397
اساتيد دانشگاه بابل عراق از رایسست و ISC بازديد کردند
روز يکشنبه مورخ 2/2/97 هياتی سه نفره از اساتيد دانشگاه بابل عراق متشکل از دکتر محمد نوری محمد، دکتر عبدالعظيم السلطانی، و دکتر صباح عطيوی عبود از رایسست و ISC بازديد کردند. این بازدید در راستای سیاست رايسست و ISC در حمایت علمی و پژوهشی از جامعه علمی صورت پذيرفت.
ادامه مطلب...

1 ارديبهشت 1397
برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه برای کارشناسان سازمان برنامه و بودجه در رایسست
پيرو درخواست سازمان برنامه و بودجه در تاريخ های اول و دوم اردیبهشت 97، کارگاه آموزشی « بررسی نقش محوری ISC در تخصيص بودجه پژوهشی دانشگاه ها» برای کارشناسان دفتر امور آموزش عالی، تحقيقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه برگزار شد. در ابتدای اين بازديد که در دفتر رياست محترم سازمان برگزار گرديد، آقای دکتر دهقانی ضمن خير مقدم به ميهمانان به معرفی اجمالی دو مجموعه تحت مديريت ( مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پايگاه استنادی علوم جهان اسلام) پرداختند.
ادامه مطلب...

1 ارديبهشت 1397
بازدید رئیس کتابخانه ملی از رایسست و ISC
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی در تاریخ 1/2/97 سرکار خانم دکتر اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و مشاور فرهنگی رئیس جمهور به همراه دکتر هانیه گراییلی مشاور اجرایی و مظفر پاسدار شیرازی رئیس اداره روابط عمومی و هیأت همراه از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری(رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) بازدید به عمل آوردند.
ادامه مطلب...

28 فروردين 1397
انتصاب دکتر اسماء اسماعیل رئیس دانشگاه USM مالزی به عنوان عضو کمیته اجرایی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)
در راستای تقویت و گسترش فعالیتهای بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر اسماء اسماعیل رئیس دانشگاه USM مالزی به عنوان عضو کمیته اجرایی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) انتخاب شد.
ادامه مطلب...

27 فروردين 1397
برگزاری اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو در کشورهای اسلامی در ISC
پیشنهاد برگزاری اجلاس وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی در جمهوری اسلامی ایران توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در آبان 1395 در مراکش به تصویب رسید.
ادامه مطلب...

21 فروردين 1397
بازديد نماينده ProQuest از مرکز منطقه ای و پايگاه استنادی
در تاريخ 20/1/97 آقای آناس عبدالهادی مدير فروش ProQuest در منطقه‌ی خاورمیانه، ترکیه و آفريقا به همراه جناب آقای دکتر زرگرمدير فروش و خانم بهروزيان، مدير امور بازاریابی در ProQuest با هیات رئیسه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پايگاه استنادی علوم جهان اسلام ديدار کردند.
ادامه مطلب...

10 فروردين 1397
تداوم فعالیت های بین المللی برای ارتقای جایگاه مرجعیت علمی ایران
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، استمرار رشد جایگاه بین المللی ISC در سطح بین المللی، حضور مقامات عالی رتبه کشورهای اسلامی در ISC و برگزاری مجموعه کارگاه های بین المللی را از جمله مهمترین فعالیت های این پایگاه در سال 96 عنوان کرد.
ادامه مطلب...

5 فروردين 1397
افزایش ۵۰ برابری کمیت تولید علم کشور/ ارتقاء ۳۸ پله ای جایگاه علمی کشور در ۲۰ سال اخیر
جمهوری اسلامی ایران با میانگین ۲۱.۶۲ درصد رشد علمی سالانه بالاترین جهش علمی در سطح دنیا در ۲۰ سال اخیر را داشته و رتبه ایران ۳۸ پله ارتقاء پیدا کرده است.
دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست ISC گفت: گزارش روند تولید علم ایران مستخرج از پایگاه استنادی (Web of Science (WOS نشان می‏ دهد که مدارک و مقالات علمی ثبت شده توسط پژوهشگران کشور در ۲۰ سال اخیر از ۹۸۳ مدرک در سال ۱۳۷۶ به ۴۹۶۹۶ مدرک تا پایان سال ۱۳۹۶ رسیده که افزایش بیش از ۵۰ برابری را نشان می‏ دهد.
وی افزود: در طول این ۲۰ سال بالغ بر ۳۷۴ هزار و ۶۲۲ مدرک علمی در قالب‏ های مختلف از مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر، مقالات مروری و کوتاه، کنفرانس‏ها و همایش‏های بین المللی و کتاب در این پایگاه بین المللی به ثبت رسیده است.
ادامه مطلب...


Copyright 2011
Islamic World Science Citation Center
All Right Reserved