6 ارديبهشت 1396
ديدار ریاست و مدیران دانشگاه یو-اس- ام مالزی از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، بازدید ریاست و مدیران دانشگاه یو-اس- ام مالزی با حضور دکتر محمدجواد دهقانی رئیس مرکز منطقه ای و سرپرست ISC، دکتر علی گزنی معاون پژوهشی و فناوری ISC ، خانم دکتر صفاهيه مدير پژوهشی مرکز منطقه ای، روساء و مدیران دانشگاه یو-اس-ام در محل مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در تاریخ 5 اردیبهشت 96 برگزار شد.
در این ملاقات که درراستای گسترش همکاری های علمی بر اساس تفاهم نامه امضاء شده با اين دانشگاه در سال 2016 در مالزی صورت پذيرفت، دکتر دهقانی ضمن خوش آمدگویی به تشريح در مورد اهداف ISC در سطح بين المللی پرداخت.

در ادامه دکتر گزنی، در مورد استراتژی های پژوهش و راه کارهای رشد کيفی آن برای پژوهشگران و تاثير پژوهش در دانشگاه یو اس ام به ارائه سخنرانی پرداخت. همچنين ميزان انتشارات کشور مالزی در چند موضوع علمی در طول سال های مختلف نمايش داده شد.

دکتر صفاهيه نيز در ادامه جلسه به معرفی مرکز منطقه ای و پايگاه های اطلاعاتی موجود و خدمات ملی و بين المللی و دستاوردهای مرکز در طول سال های اخير پرداخت.

دکتر اسماء اسماعیل رئیس دانشگاه یو اس ام پيشنهادات خود در ارتباط با گسترش همکاری های علمی بین المللی را ارائه دادند و با تاکيد بر توجه به تاثير استناد بر رشد کيفی پژوهش گفت: با بالا رفتن رتبه دانشگاه و رشد کيفيت پژوهشی در آن، مالزی موفق به جذب تعداد زيادی دانشجو از ساير کشورهای اسلامی از جمله قطر، عربستان، کويت ، بحرين و ايران شده است.

وی با اشاره به دامنه فعاليت های ISC در حوزه استناد، علم سنجی و رتبه بندی، از توجه مسئولين جمهوری اسلامی ايران به موضوع استناد و تاثير آن بر رشد کيفيت پژوهش و رتبه علمی دانشگاه ها ابراز خرسندی نمود.