امضای تفاهم نامه همکاری بین مرکز منطقه ای و ISC و ستاد کل نیروهای مسلح

۱۶ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۵ کد : ۱۰۳۵ اخبار برگزیده اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۶۷۷
بنا بر گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری بین رایسست و ISC از یک طرف و اداره آموزش و پژوهش راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح در تاریخ ۱۴/۰۷/۹۷ در شیراز به امضاء رسید. در این نشست مدیر راهبردی دانش و تولید علم نیروهای مسلح به همراه هیات همراه و مدیران رایسست و ISC حضور داشتند.

بنا بر گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری بین رایسست و ISC از یک طرف و اداره آموزش و پژوهش راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح در تاریخ ۱۴/۰7/۹۷ در شیراز به امضاء رسید. در این نشست مدیر راهبردی دانش و تولید علم نیروهای مسلح به همراه هیات همراه و مدیران رایسست و ISC حضور داشتند.

در آغاز جلسه ابتدا دکتر صالحی معاون پژوهش و فناوری رایسست ضمن خیر مقدم به مهمانان به خاطر حضور در سازمان که با هدف برقراری و نیز گسترش تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری بین دو طرف انجام شده، بیان داشتند: مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دو سازمان های بین المللی مستقر درکشور هستند که به ترتیب با 34 و 57 کشور مراودات علمی -پژوهشی و فناوری دارند. ایشان سپس به معرفی پایگاههای اطلاعاتی، گروههای پژوهشی، انتشارات، فعالیتها و تعاملات ملی و بین المللی و پتانسیل های کلی این مجموعه ها اشاره نمودند. دکتر صالحی در ادامه در خصوص حمایت مادی و معنوی از همایش ها، برگزاری کارگاه ههای آموزشی،  چاپ نشریات و ارسال به مراکز علمی، همکاری در انجام پروژه های مشترک و .... توضیحاتی ارائه دادند و خاطر نشان کردند انعقاد این تفاهم نامه می تواند موجب هماهنگی و گسترش و تعمیق همکاری های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی بین دو طرف شود.

در ادامه مدیر راهبردی دانش و تولید علم نیروهای مسلح ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در این مجموعه ابراز داشتند: نظر به اهمیت تاکید مقام معظم رهبری به تجمیع دانش و تولید علم مایل هستیم از کارگاه ها و مشورت مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی برای توانمندسازی اعضای هیات علمی خود در حوزه های نگارش و تالیف علمی برخوردار باشیم. ضمناً مایل هستیم مجلات علمی ما در فرایند ثبت در مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی قرار گیرد.

در پایان هیات بازدید کننده با ریاست مجموعه، دکتر محمدجواد دهقانی نیز دیدار کردند و سپس تفاهم نامه همکاری های علمی پژوهشی و فناوری بین دو مجموعه امضا شد. بر اساس این تفاهم نامه مرکز منطقه ای در زمینه چاپ و انتشار نشریات علمی و نیز برگزاری کارگاه آموزشی نگارش علمی، علم سنجی، و... همکاری خواهد کرد.


نظر شما :