جشن روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار

۲۶ آبان ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۰ کد : ۱۰۷۶ اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۱۱۳۲

جشن روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار روز شنبه مورخ 26 آبان 1397 ساعت 11 در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، با حضور ریاست مرکز منطقه ای و ISC، دکتر دهقانی، سرپرست معاونت پژوهشی دکتر صالحی، اعضای هیئت علمی هر دو سازمان و کارشناسان حوزه ی کتابداری برگزار شد.

این جشن که با پخش تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد، با سخنرانی دکتر دهقانی ادامه یافت. دکتر دهقانی ضمن تبریک هفته ی کتاب، کتاب خوانی، و کتابدار به همکاران، سالروز آغاز امامت امام عصر (عج) را شادباش گفته و پیشاپیش آغاز هفته ی وحدت را نیز تبریک و تهنیت گفت. وی ضمن تاکید بر اهمیت مجموعه ی مرکز و پایگاه، از زحمات بنیان گزاران این مجموعه و همکارانی که اکنون حضور ندارند قدردانی نمود.

دکتر دهقانی از کم بودن سرانه ی مطالعه ی افراد در ایران و جایگزین شدن وقت مطالعه ی افراد با وقتی که در فضای مجازی گذرانده می شود، اظهار تاسف کرد و اظهار داشت ما به عنوان متولیان فرهنگ سازی برای افزایش سرانه ی مطالعه در کشور باید به دنبال یافتن راهکارهایی در این زمینه باشیم که می توان این حرکت را از کوچک ترین واحد اجتماع یعنی خانواده آغاز کرد.

پس از ایراد سخنان دکتر دهقانی، مراسم بریدن کیک مراسم توسط ایشان اجرا شد.

 

سپس دکتر صالحی ضمن تبریک این روز به همکاران، در تجلیل مقام کتاب گفت یکی از تمایزات پیامبران اولوالعظم چون حضرت محمد از سایر پیامبران، صاحب کتاب بودنشان بوده است. پس از سخنان دکتر صالحی، دکتر صفاهیه، دکتر قانع، و دکتر علیزاده نیز ضمن تبریک هفته ی کتاب، کتابخوانی و کتابدار، سخنانی ایراد نمودند.

در آخر، ضمن پذیرایی جشن، مراسم مسابقه ی کتاب خوان با معرفی کتاب توسط همکاران برگزار شد و در نهایت به بهترین ارائه با رای حضار، به رسم یادبود هدیه ای اهدا شد. همچنین سه نفر از افرادی که به مسابقه ی کتبی جواب درست داده بودند و به قید قرعه انتخاب شده بودند، جوایز خود را دریافت نمودند.


نظر شما :