بازتاب برگزاری اجلاس کمیسیون های ملی آیسسکو در رسانه های عربی

۲۸ آبان ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۰۸۰ اخبار برگزیده اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۱۱۸۱

برگزاری اجلاس کمیسیون های ملی آیسسکو در شیراز، در رسانه های کشورهای  عربی بازتاب گسترده ای داشته است.

 

اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو که روزهای 20  و 21 آبان در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام واقع در شیراز برگزار شد، بازتاب وسیعی در رسانه های عربی داشته است.

بازتاب انتشار اخبار مربوط به برگزاری این اجلاس در رسانه های عربی، اهمیت برگزاری آن را نشان می دهد.

 

رسانه های قطر

 

 

رسانه های قطر نظیر سایت کمیسیون ملی آیسسکو در قطر، روزنامه های الرایه، الشرق و الوطن در اخبار جداگانه ای برگزاری این کنفرانس در شهر شیراز را پوشش دادند.

به گزارش روابط عمومی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، سایت کمیسیون ملی آیسسکو در قطر در خبری باعنوان «اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو» نوشت: دکتر حمده السلیطی دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در قطر به همراه خانم آمنه البوعینین مشاور مطالعات بین المللی در کمیسیون ملی آیسسکو در کنفرانس دبیران کمیسیون های آیسسکو در شیراز که تحت عنوان «تقویت شبکه علمی اسلامی و ارتقای کیفیت تحققات در کشورهای عضو آیسسکو» برگزار شد، شرکت کردند.

این سایت همچنین در ادامه به فعالیت های مختلفی که در این کنفرانس آمده، اشاره کرد و به سخنان نماینده قطر در این اجلاس پرداخت.

روزنامه العرب قطر نیز در خبری با عنوان «حضور قطر در اجلاس دبیران کل کمیسیون های آیسسکو» نوشت: خانم حمده السلیطی، دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در قطر به همراه خانم آمنه البوعینین در اجلاس دبیران کل کمیسیون های آیسسکو که در شیراز برگزار شد، شرکت کردند.

این روزنامه همچنین نوشت: در این اجلاس موضوعات مختلف مرتبط با تحقیقات علمی، نوآوری و علوم مورد مناقشه قرار گرفت.

روزنامه الرایه دیگر روزنامه قطری نیز با اشاره به حضور نماینده قطر در این اجلاس نوشت: خانم دکتر حمده السلیطی در این کنفرانس به تلاش های قطر در زمینه تقویت علوم و تکنولوژی و نوآوری و طرح شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در زمینه فراهم کردن زمینه آموزش باکیفیت برای یک میلیون دختر در سراسر جهان تا سال 2021 اشاره کرد.

الوطن، دیگر روزنامه قطری نیز در خبری ضمن اشاره به برگزاری این کنفرانس و حضور نماینده قطر در آن، به بررسی برنامه ها و فعالیت هایی که در این کنفرانس انجام شد، پرداخت.

 

رسانه های عراق

 

 

رسانه های عراق نیز در خبرهای جداگانه برگزاری کنفرانس آیسسکو در شیراز را پوشش دادند و از فعالیت ها و برنامه هایی که در این کنفرانس برگزار شد، نوشتند.

روزنامه الصباح الجدید در این باره با اشاره به حضور نماینده عراق در این اجلاس نوشت: دکتر کریم الوائلی دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در عراق در اجلاس دبیران کل کمیسیون های آیسسکو که در شیراز برگزار شد، شرکت کرد.

الصباح الجدید همچنین نوشت: الوائلی درگزارشی که در این زمینه ارائه کرده، به برنامه هایی که در این کنفرانس برگزار شد، اشاره کرد ویادآور شد که در این اجلاس همکاری اعضای آیسسکو در زمینه های علوم و تکنولوژی و نوآوری مورد بررسی قرار گرفت.

 

روزنامه الحیاه الجدیده فلسطین

 

 

روزنامه الحیات الجدیده فلسطین نیز در خبری، برگزاری اجلاس دبیران کل کمیسیون های آیسسکو در شیراز را پوشش داد.

این روزنامه با اشاره به اینکه «هیثم عمرو» دبیر کل کمیسیون ملی فلسطین در آیسسکو در اجلاس دبیران کمیسیون های ملی آیسسکو در شیراز شرکت کرد، نوشت: هدف از این نشست، توسعه روابط همکاری بین کمیسیون های ملی عضو آیسسکو و استفاده از تجارب موفقیت آمیز و حمایت از تحقیقات علمی خلاقانه و پیشنهاد تدابیر و اقدامات اجرایی در راستای تقویت کیفیت انتشارات علمی در کشورهای عضو بود.

روزنامه مذکور با اشاره به حضور دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور ایران در این همایش همچنین نوشت: نماینده فلسطین در این اجلاس از آمادگی های کامل فلسطین برای سهیم شدن در روند توسعه بخش های آموزش، فرهنگ، علوم و تحقیقات علمی براساس پیشنهادها و توصیه هایی که ارائه شد، خبر داد.

وی همچنین در این کنفرانس بر اهمیت هماهنگی و همکاری میان آیسسسکو و یونسکو در زمینه های آموزش عالی و تحقیقات علمی تاکید کرد و افزود: باید در راستای یکپارچه کردن روش های تدریس کشورهای عضو گام برداشت.

 

سایت آیسسکو

 

 

بخش عربی سایت آیسسکو نیز تمامی اخبار مربوط به برگزاری این اجلاس را به صورت مستمر و منظم بازتاب داد.

به نقل از روابط عمومی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، این سایت نوشت: فعالیت های اجلاس دوره ای دبیران کل کمیسیون های آیسسکو در شهر شیراز به کار خود پایان داد.

آیسسکو افزود: در این نشست دبیران کل کشورهای زیر حضور داشتند:  اردن، أفغانستان، بنین، بورکینا فاسو، تاجیکستان، اوگاندا، پاکستان، بنگلادش، چاد، توگو، تونس، جیبوتی، سنگال، سورینام، عراق، عمان، گابن، گینه، فلسطین، قطر، ساحل عاج، کویت، مالی، مالدیو، مالزی، نیجر ونیجریه.

 


نظر شما :