برگزاری جلسه مشترک مرکز منطقه‌ای و ISC با مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی

پیگیری تفاهم نامه فی ما بین در جهت عملیاتی سازی
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۲۹۹ اخبار برگزیده اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۲۴۸

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری‌های علمی بین المللی مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، جلسه مشترک با مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی با هدف عملیاتی سازی تفاهم نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی با مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در تاریخ چهارشنبه 16 بهمن ماه 1398 برگزار شد.

این جلسه با حضور مسئولین مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از جمله دکتر محمدجواد دهقانی رئیس رایسست و سرپرست ISC ، دکتر هاجر صفاهیه مدیر پژوهش و فناوری رایسست، دکتر منصور حقیقت معاون پژوهش و فناوری ISC، دکتر محمدرضا فلاحتی قدیمی فومنی مشاور ریاست و مدیر امور بین الملل ISC و رایسست و دکتر منصوره صراطی مدیر  گروه رتبه‌بندی ISC و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی از جمله دکتر نگاهداری معاون دانشگاه، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر عطارزاده مدیرکل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات، و سایر مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در این جلسه راهکارهای عملیاتی و اجرایی سازی چندین بند از تفاهمنامه منعقده میان دانشگاه آزاد اسلامی و دو سازمان رایسست و ISC بررسی شد و دکتر محمد جواد دهقانی در خصوص خدمات جدید رایسست و ISC برای دانشگاه ها و موسسات علمی کشور توضیحاتی را ارائه کرد و رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و نیز ارزیابی نشریات علمی کشور را از مهمترین ماموریت های سازمان دانست.

همچنین در راستای ارزیابی و ارتقاء جایگاه علمی واحدهای دانشگاه آزاد مقرر شد شاخص های ارزیابی عملکرد علمی واحدهای دانشگاه آزاد توسط ISC و مسئولین دانشگاه، بررسی نهایی شده و پس از تنظیم معیارها بر اساس اهداف و اسناد بالادستی و سیاست های کلان علمی و فناوری کشور و همچنین با در نظر گرفتن شاخص های بین المللی، رتبه بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شود.

پیرو این جلسه همچنین مقرر شد به زودی کارگاه ها و نشست های تخصصی به منظور ارتقاء جایگاه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه بندی های ملی و بین المللی توسط ISC برگزار شود.

علاوه بر این مقرر شد مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به ارسال آخرین فهرست نشریات معتبر خود به همراه لینک مرتبط به منظور ارزیابی و ورود این نشریات به سامانه Master Journal List پایگاه استنادی اقدام کنند.

همچنین مقرر شد پس از معرفی نشریات با کیفیت برتر دانشگاه آزاد اسلامی، رایسست در انتشار و توزیع این نشریات با دانشگاه همکاری کند.

بر این اساس، پیشنهاد برگزاری جلسه ویدیو کنفرانس و جلسات پیگیری در بازه زمانی کوتاه به منظور بررسی پیشرفتها و دستاوردهای دوره ای در عملیاتی سازی تفاهمنامه توسط دو طرف مطرح شد.

کلید واژه ها: بازدید مسئولین از isc دانشگاه آزاد اسلامی


نظر شما :