دیدار ریاست و مدیران دانشگاه یو-اس- ام مالزی از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۲:۳۰ کد : ۹۰۳ اخبار برگزیده اخبار آرشیوی
تعداد بازدید:۸۴۳
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، بازدید ریاست و مدیران دانشگاه یو-اس- ام مالزی با حضور دکتر محمدجواد دهقانی رئیس مرکز منطقه ای و سرپرست ISC، دکتر علی گزنی معاون پژوهشی و فناوری ISC ، خانم دکتر صفاهیه مدیر پژوهشی مرکز منطقه ای، روساء و مدیران دانشگاه یو-اس-ام در محل مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۶ برگزار شد.
دیدار ریاست و مدیران دانشگاه یو-اس- ام مالزی از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، بازدید ریاست و مدیران دانشگاه یو-اس- ام مالزی با حضور دکتر محمدجواد دهقانی رئیس مرکز منطقه ای و سرپرست ISC، دکتر علی گزنی معاون پژوهشی و فناوری ISC ، خانم دکتر صفاهیه مدیر پژوهشی مرکز منطقه ای، روساء و مدیران دانشگاه یو-اس-ام در محل مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در تاریخ 5 اردیبهشت 96 برگزار شد.
در این ملاقات که درراستای گسترش همکاری های علمی بر اساس تفاهم نامه امضاء شده با این دانشگاه در سال 2016 در مالزی صورت پذیرفت، دکتر دهقانی ضمن خوش آمدگویی به تشریح در مورد اهداف ISC در سطح بین المللی پرداخت.

در ادامه دکتر گزنی، در مورد استراتژی های پژوهش و راه کارهای رشد کیفی آن برای پژوهشگران و تاثیر پژوهش در دانشگاه یو اس ام به ارائه سخنرانی پرداخت. همچنین میزان انتشارات کشور مالزی در چند موضوع علمی در طول سال های مختلف نمایش داده شد.

دکتر صفاهیه نیز در ادامه جلسه به معرفی مرکز منطقه ای و پایگاه های اطلاعاتی موجود و خدمات ملی و بین المللی و دستاوردهای مرکز در طول سال های اخیر پرداخت.

دکتر اسماء اسماعیل رئیس دانشگاه یو اس ام پیشنهادات خود در ارتباط با گسترش همکاری های علمی بین المللی را ارائه دادند و با تاکید بر توجه به تاثیر استناد بر رشد کیفی پژوهش گفت: با بالا رفتن رتبه دانشگاه و رشد کیفیت پژوهشی در آن، مالزی موفق به جذب تعداد زیادی دانشجو از سایر کشورهای اسلامی از جمله قطر، عربستان، کویت ، بحرین و ایران شده است.

وی با اشاره به دامنه فعالیت های ISC در حوزه استناد، علم سنجی و رتبه بندی، از توجه مسئولین جمهوری اسلامی ایران به موضوع استناد و تاثیر آن بر رشد کیفیت پژوهش و رتبه علمی دانشگاه ها ابراز خرسندی نمود.


نظر شما :