توسعه همکاریهای مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی با دانشگاه خلیج فارس

۰۵ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۲:۳۰ کد : ۹۲۴ اخبار آرشیوی
تعداد بازدید:۱۱۱۴
رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج فارس، دکتر باقری، در تاریخ ۵/۳/۹۷ از رایسست و ISC بازدید کردند. هدف از این بازدید آشنایی با منابع اطلاعاتی و خدمات مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی بوده است.
توسعه همکاریهای مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی با دانشگاه خلیج فارس

رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج فارس، دکتر باقری، در تاریخ 5/3/97 از رایسست و ISC بازدید کردند. هدف از این بازدید آشنایی با منابع اطلاعاتی و خدمات مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی بوده است.
شایان ذکر است رایسست و ISC برای تحقق دسترسی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی به منابع و خدمات خود برنامه های بازدید را در سطوح مختلف عملیاتی می کند که بازدید حاضر نیز در این راستا صورت گرفت. در این دیدار، دکتر باقری ضمن معرفی دانشگاه خلیج فارس، امکانات موجود در کتابخانه مرکزی آن دانشگاه را تشریح کرد. وی اظهار داشت: در دانشگاه خلیج فارس تمامی امکانات کتابخانه‌ای دانشگاه در قالب کتابخانه مرکزی ارائه می شود و این بدان معناست که تمامی کاربران شامل اساتید و دانشجویان به صورت مکرر به این مجموعه مراجعه کرده و از منابع اطلاعاتی موجود برای انجام پژوهش استفاده می نمایند. ایشان اظهار داشتند ساختمان کتابخانه مرکزی جدید با امکانات و فضای مناسب است و ظرفیت افزایش زیر ساخت ها و فعالیت های جدید را دارد. ایشان تقاضای آن دانشگاه مبنی بر استفاده حداکثری از خدمات رایسست و ISC را مطرح کردند. در ادامه دکتر فلاحتی ضمن معرفی مرکز منطقه ای و پایکاه استنادی، فهرستی از خدمات متنوع، امکانات و پتانسیل های این دو مجموعه را ارائه دادند. ضمناً پیشنهاد شد برای توسعه ارتباطات علمی پژوهشی و فناوری بین سه مجموعه، یک خط ارتباطی مستقیم بین مجموعه ها برقرار گردد تا ضمن تسریع ارتباط به شکلی مدون تر نسبت به عملیاتی سازی تعاملات مختلف اقدام شود.


نظر شما :